Radni uchwalili Kartę Seniora Gminy Nowa Ruda

Uchwała nr 306/XLIII/22
Rady Gminy Nowa Ruda
z dnia 30 marca 2022

w sprawie Programu „Karta Seniora Gminy Nowa Ruda”

w treści uchwały

Uchwala.306.XLIII.22.2022-03-30.pdf (1066kB) pdf

Karta jest przeznaczona dla seniorów od 70 roku życia. Jest kartą imienną.

Przyjmuje się Program „Karta Seniora Gminy Nowa Ruda” dla osób powyżej 70 roku życia, zamieszkałych na terenie Gminy Nowa Ruda.

Program ma na celu wspieranie seniorów, promowanie pozytywnego wizerunku osób starszych, zwiększenie dostępności do usług i dóbr, poprawę jakości życia osób starszych oraz wzmacnianie aktywności społecznej seniorów.

W ramach Programu wprowadza się zniżkowe i promocyjne opłaty dla seniorów za korzystanie z dóbr kultury, sportu i rozrywki, usługi publiczne oraz preferencyjne oferty przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą, którzy wyrazili chęć przystąpienia do Programu.  Z Partnerem Programu będącym przedsiębiorcą, Gmina Nowa Ruda zawiera porozumienie, w którym określa ulgi i zniżki przysługujące seniorom oraz warunki korzystania z nich

Partnerzy Programu informują mieszkańców Gminy Nowa Ruda o realizacji Programu w miejscu realizacji uprawnień, umieszczając w widocznym miejscu napis o treści: „Tu skorzystasz z uprawnień w ramach Programu Karta Seniora Gminy Nowa Ruda”.

Gmina Nowa Ruda, w celu zwiększenia dostępności seniorów do dóbr i usług publicznych wprowadza: 1) zniżkę na zakup biletów w ramach transportu zbiorowego na terenie Gminy Nowa Ruda w wysokości zniżki 100 % dla seniorów legitymujących się Kartą Seniora Gminy Nowa Ruda, 2) zniżki na zajęcia i imprezy organizowane przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda.

Dokumentem identyfikującym osobę do korzystania z programu jest Karta Seniora Gminy Nowa Ruda, przyznana przez Wójta Gminy Nowa Ruda - na wniosek Seniora lub upoważnionego przez niego Opiekuna, złożony w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie.

Karta jest ważna bezterminowo i upoważnia do korzystania z uprawnień po okazaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość. Senior ubiegając się o zastosowanie ulg i zniżek musi okazać się ważną Kartą.