Rozpoczynamy remont sali w Czerwieńczycach

W środę 27 czerwca przekazaliśmy plac budowy wykonawcy elewacji sali wiejskiej w Czerwieńczycach.

W spotkaniu uczestniczyli wójt Adrianna Mierzejewska, sołtys Danuta Radzik-Dyl, radny gminny Mariusz Bywalec, pracownik urzędu Referatu GMK Dawid Gruda oraz pełnomocnik firmy ATELIER z Nowej Rudy, który w przetargu zaproponował najkorzystniejsze warunki.

W ramach prac wykonane zostaną:
1) Roboty przygotowawcze zabezpieczające i towarzyszące
2) Usunięcie istniejącego odparzonego tynku
3) Czyszczenie elewacji wraz z zagruntowaniem
4) Czyszczenie wraz z uzupełnieniem ubytków i impregnacją muru ceglanego
5) Impregnacja elementów drewnianych
6) Wymiana uszkodzonych fragmentów gzymsów, pilastrów; uzupełnienie ubytków
7) Zabezpieczenie pęknięć ścian
8) Tynkowanie i malowanie ścian

Ponadto pomieszczenia wewnątrz budynku zostaną wyposażone:
- świetlica w nowe meble, rzutnik, komputer,
- kuchnia w talerze, sztućce,
- sala wiejska w nowe stoły, obrusy etc.

Prace zakończą się do listopada, a kwota przeznaczona na całość prac wyniesie 314.713,89 zł.

Dziękuję sołtys Danucie Radzik-Dyl oraz wiceprzewodniczącemu rady gminy Mariuszowi Bywalcowi za inicjatywę i wsparcie tej bardzo potrzebnej dla mieszkańców Czerwieńczyc i Nowej Wsi Kł. inwestycji.
Wójt Adrianna Mierzejewska

27.06.2018