Zatrzymajmy się wspólnie. Gmina wyremontowała kapliczki i krzyże

Remont kapliczek i krzyży

31 lipca Gmina Nowa Ruda kończy remont kapliczek i krzyży przydrożnych w Czerwieńczycach, Bożkowie, Ludwikowicach Kł. i Nowej Wsi Kł.  Zakres prac konserwatorskich obejmował m.in. oczyszczenie i uzupełnienie ubytków, wykonanie kamiennych opasek, położenie nowych tynków, itp. Koszt całkowity realizowanych prac wyniesie 104.599,20 zł.

Zadanie realizowane jest w ramach polsko-czeskiego projektu "Zatrzymajmy się wspólnie", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

W ramach projektu odbędzie się także gra terenowa geocach oraz został wydany album promocyjny.