Z myślą o czystym powietrzu

W Gminie Nowa Ruda powstają cztery nowe parkingi w ramach zadania „Park&Ride”. Gmina przeznaczy na ten cel łącznie 1,3 mln zł. 85% tej kwoty będzie dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Jest to pierwsza część projektu, podczas którego powstanie 71 nowych miejsc postojowych. Lokalizacja parkingów umożliwi wykorzystywanie ich do zamiany środka transportu na transport publiczny. Przedsięwzięcie przyczyni się do ograniczenia indywidualnego ruchu zmotoryzowanego i spadku emisji CO2, pyłów PM 10 oraz ozonu, co w efekcie przeciwdziałać będzie zmianom klimatu oraz poprawi jakość powietrza.

W ramach tego projektu powstało również nowe oświetlenie uliczne wzdłuż ścieżki rowerowej we Włodowicach i przy drodze powiatowej łączącej centrum Bożkowa z przystankiem przy drodze wojewódzkiej.

Oświetlona ścieżka rowerowa we Włodowicach

Parking i chodnik przy ośrodku zdrowia w Woliborzu

Parking w Sokolcu

Parking w Jugowie