Za życiem. Modernizacje budynków komunalnych i sali gimnastycznej

Do końca roku zostanie odtworzone pokrycia dachu na budynku sali gimnastycznej w Dzikowcu. Koszt gminnej inwestycji, wykonywanej przez firmę Ex-Bud, wyniósł 90 tys. zł.

Sala gimnastyczna w Dzikowcu. Zdj. Sołectwo Dzikowiec

Modernizowane jest także pokrycie dachowe w budynku komunalnym w Ludwikowicach Kł. przy ul. Kościuszki 13. Koszt gminnej inwestycji, wykonywanej przez firmę Kambud z Nowej Rudy, wyniósł 94,5 tys. zł.

Gmina przeprowadza także modernizację lokalu mieszkalnego w budynku komunalnym w Ludwikowicach Kł. przy ul. Kasprowicza 7/1. Inwestycja realizowana jest w ramach Programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” na rok 2020 na tworzenie mieszkań chronionych. Firma Tysiu z Nowej Rudy wykona prace za 88,5 tys. zł. W tym przypadku wkład własny Gminy Nowa Ruda wynosi 26,8 tys. zł.