Hala sportowa w Ludwikowicach Kł.

Gmina Nowa Ruda otrzymała dofinansowanie w ramach rządowego programu „Sportowa Polska 2020”. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przekaże 3,4 mln zł na budowę hali sportowej przy szkole podstawowej w Ludwikowicach Kł. Budowa hali rozpocznie się w przyszłym roku.

Hala z zewnątrz - wizualizacja

Hala będzie połączona z istniejącym budynkiem szkoły przeszklonym dwukondygnacyjnym łącznikiem. Parter budynku hali obejmie boisko wielofunkcyjne o wymiarach umożliwiających rozgrywanie zawodów na poziomie krajowym w siatkówce, koszykówce i piłce halowej. Powstaną także szatnie wraz z sanitariatami, pokój sędziów oraz magazyn sprzętu sportowego, a klatka schodowa będzie prowadziła na piętro, gdzie 200 widzów będzie mogło oglądać rozgrywki z nowoczesnej widowni.

Hala wewnątrz - wizualizacja