4,8 mln zł na halę sportową i chodnik z RFIL

Gmina Nowa Ruda otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 4,8 mln złotych.

W poniedziałek, 21 grudnia, na uroczystości w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim wójt Adrianna Mierzejewska odebrała promesy z rąk Posła na Sejm RP Michała Dworczyka i Wojewody Jarosława Obremskiego przy udziale Senatora RP Aleksandra Szweda.

Samorządowcy z promesami

W tym dniu środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, przekazanych przez Premiera Mateusza Morawieckiego odebrali włodarze południa Dolnego Śląska. Jest to szczególnie ważne, gdyż nasz region długie lata był zaniedbywany i wypierany na korzyść Wrocławia i pozostałych dużych miast naszego województwa.
Pieniądze te pozwolą rozwijać się gminom, a także pobudzą gospodarkę dając pracę potencjalnym wykonawcom oraz ich pracownikom. Mieszkańcy gmin natomiast zyskają m.in. kolejne nowe obiekty i bezpieczne chodniki, remizy, place zabaw i wiele innych .
W naszej Gminie  już wkrótce rozpoczynamy inwestycje, na które złożyłyśmy wnioski do RFIL a są to:
Budowa Hali Sportowej w Ludwikowicach Kłodzkich.
Budowa chodnika przy drodze do Szkoły Podstawowej w Bożkowie.
To ostatnie ze szkół w naszej gminie bez sali gimnastycznej i bez bezpiecznego chodnika. Teraz to się zmieni.

Promesy dla Gminy Nowa Ruda

Przypominamy, że na budowę parkingu na Przełęczy Sokolej urzędnicy pozyskali 112,2 tys. zł z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej, a 221,6 tys. zł stanowił wkład własny gminy. Natomiast w Ludwikowicach Kł. wyasfaltowano ulicę Leśną za 346,77 tys. zł, z czego 223 tys. zł stanowiła dotacja celowa z budżetu Województwa Dolnośląskiego.
- Dziękuję Grzegorzowi Macko, wicemarszałkowi  województwa dolnośląskiego i Marcinowi Gwoździowi, posłowi na Sejm RP, którzy odwiedzili miejsca naszych ostatnich inwestycji, za wspieranie naszej gminy – mówi Adrianna Mierzejewska.