Nowe miejsce wypoczynku w Gminie Nowa Ruda

Gmina Nowa Ruda pozyskała niemal 4,8 mln zł na modernizację i zagospodarowanie zbiornika wodnego w Dzikowcu wraz z budową infrastruktury rekreacyjnej.

Wójt Adrianna Mierzejewska wykorzystuje potencjał tego wyjątkowego miejsca.

Inwestycja będzie polegała na zagospodarowaniu zbiornika wodnego oraz terenów przyległych na cele turystyczno-rekreacyjne. Wykonane zostaną prace związane z modernizacją tamy, budową pomostów, wyznaczeniem kąpieliska, utworzeniem plaży, budową infrastruktury rekreacyjnej (place zabaw, wiaty, ławki, miejsca do grillowania), zaplecza sanitarnego, ciągów komunikacyjnych oraz parkingu.
Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Inwestycja planowana jest do realizacji do końca 2023 r.

Zalew w Dzikowcu z lotu ptaka