Polski Ład. Umowy na inwestycje podpisane

27 kwietnia 2022 r. wójt Adrianna Mierzejewska podpisała umowy z wykonawcami na realizację zadań:
- budowa boiska w Czerwieńczycach, wykonawca PHU Klaudia, Iwona Markisz, 1,3 mln zł,
- budowa wiat śmietnikowych, wykonawca Piotr Polak, 965 tys. zł,
- przebudowa dróg w sołectwie Koszyn, miejscowości Bożków (dz. 472 i 639/1) oraz ścieżki pieszej między ul. Piastowską a peronem stacji kolejowej w Ludwikowicach Kł., wykonawca DAR-KOP,644 tys. zł,
- rozbudowa świetlicy wiejskiej w sołectwie Koszyn, wykonawca Piotr Polak, 550 tys. zł.

Inwestycje realizowane są w ramach Polskiego Ładu. Gmina Nowa Ruda pozyskała z rządowych funduszy 2,8 mln zł.

Boisko w Czerwieńczycach dodatkowo dofinansowane jest z ministerialnego programu Sportowa Polska w kwocie 385 tys. zł.

Prace realizowane będę do przyszłego roku.

Wójt Adrianna Mierzejewska dziękuje parlamentarzystom za nieustające wsparcie gminnych inwestycji, pracownikom Urzędu Gminy Nowa Ruda za pracę włożoną w przygotowanie wniosków i nadzór nad realizacją inwestycji oraz radnym Rady Gminy Nowa Ruda za przychylność.