Nawierzchnia drogi powiatowej w Jugowie

Trwa budowa kanalizacji na długim, kilkukilometrowym docinku drogi w Jugowie. Prace mają planowo potrwać do wakacji przyszłego roku (2023 r.). I do tego czasu Mieszkańcy będą napotykać na utrudnienia w ruchu, za co - w imieniu wszystkich zaangażowanych w prace budowlane - przepraszamy.

Wszyscy zdajemy obie sprawę z tego, jak ta inwestycja jest ważna dla środowiska i poprawy jakości życia. Pamiętam także, jak wielu mieszkańców zabiegało o jej realizację od lat.

Dlatego też, z inicjatywy mojej, radnego powiatowego Sławomira Karwowskiego oraz na prośbę radnych gminnych z Jugowa, odbyło się kilka spotkań z zarządem powiatu kłodzkiego, wynikiem których udało się wspólnie podjąć decyzję o wykonaniu nowej całej nawierzchni na drodze powiatowej.

Wprawdzie jest to droga powiatowa, za którą odpowiada Starosta Kłodzki, niemniej z uwagi na ważną rolę, jaką odgrywa w życiu dużej części Mieszkańców Gminy Nowa Ruda, podejmuję wszelkich starań, aby realizacja przebiegła pomyślnie. Wraz z Radnymi Rady Gminy Nowa Ruda wyrażamy wolę współfinansowania odbudowy całej nowej nawierzchni asfaltowej.

W drugiej połowie 2023 roku, zarówno Powiat Kłodzki, jak i Gmina Nowa Ruda, a także Nadleśnictwo Jugów, wspólnymi siłami rozpoczną prace, aby Mieszkańcy mogli komfortowo przemieszczać się przez całą wieś.

Do tego czasu, dla ułatwienia korzystania z drogi, szczególnie w okresie zimowym, położona zostanie dolna warstwa nawierzchni asfaltowej.

Dziękujemy Mieszkańcom Jugowa za okazywaną z powodu trwających prac cierpliwość.

Zapewniamy o dokładaniu wszelkich starań, by jak najszybciej ukończyć trwające prace budowlane, zapewniające Mieszkańcom Jugowa komfortowe warunki użytkowania infrastruktury drogowej.

Wójt Gminy Nowa Ruda

Adrianna Mierzejewska