Druga część budowy chodnika w Woliborzu

Na przyszły rok (2023 r.) Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK) planuje przetarg na wykonanie drugiej części prac związanych z budową chodnika w Woliborzu.

Będzie to odcinek łączący przedszkole z centrum wsi (szkołą, remizą i ośrodkiem zdrowia).

DSDiK, realizator inwestycji, dopełnił już wszelkich formalności związanych z budową drogi na wąskim odcinku drogi i koniecznością przejęcia części gruntów, otrzymując ostatecznie decyzję wojewody zezwalającą na realizację inwestycji drogowej.

DSDiK przed wykonaniem przetargu, wystąpiło do Wójta Gminy Nowa Ruda z wnioskiem o udzielenia z budżetu Gminy Nowa Ruda pomocy finansowej z przeznaczeniem na realizację drugiego etapu przebudowy drogi wojewódzkiej nr 384 wraz z chodnikiem w m. Wolibórz na odcinku 740 m.

Wójt odpowiedziała pozytywnie na prośbę, jak również Radni Rady Gminy Nowa Ruda, podejmując uchwałę nr 349/L/22 z dnia 25 października 2022 r. w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z Województwem Dolnośląskim na współfinansowanie zadania pn. „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 384 wraz z chodnikiem w m. Wolibórz w km 12+861 – 13+300”.

Szacowana kwota wsparcia, 528,8 tys. zł stanowi 50% wartości kosztorysowej, dotyczącej chodnika, zatoki autobusowej i kanalizacji deszczowej.

Pierwszy etap zadania na odcinku 300 m został zrealizowany przy pomocy finansowej Gminy Nowa Ruda w kwocie 236 709 zł w latach 2017 -2020.