Polski Ład. Kolejne umowy na inwestycje podpisane

W ubiegłym tygodniu Zastępca Wójta Gminy Nowa Ruda Anna Zawiślak podpisała umowę z wykonawcami na realizację trzech zadań w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych Edycja 2.
Kwota dofinansowania zadań wynosi 4,2 mln zł, co stanowić będzie ok. 85% wartości prac.
Zadanie pn.: „Rozwój Gminy Nowa Ruda poprzez budowę i modernizację infrastruktury drogowej oraz zagospodarowanie terenu przy szkole w Bożkowie” składa się z trzech części.
Część 1:
  • - przebudowy drogi w Woliborzu, dz. 155,527 o długości 61 m,
  • - przebudowy drogi w Woliborzu, dz. 387,688
  • - przebudowa drogi w Woliborzu, dz. 129
Wykonawca: Roboty Ziemne i Budowlane Tomasz Serafiński
Część 2:
  • - przebudowa drogi w Woliborzu, dz. 113 na odcinku 91 m
  • - przebudowa drogi w Woliborzu, dz. 708, 219, 214
  • - przebudowa drogi w Woliborzu, dz. 825, 843 i 844
Wykonawca: Renata Krężel Firma Ogólnobudowlana „KRĘŻEL”.
Część 3:
  • - przebudowa drogi w Bożkowie, dz. 100
  • - zagospodarowanie terenu wokół szkoły podstawowej w Bożkowie, dz. 811/9, 811/12 811/13, 811/29, 811/32, 829.
Zakres robót zagospodarowania terenu obejmuje:
  • - przebudowę istniejących dróg o długości łącznie 255 m z wydzieleniem chodników i ciągów pieszo-jezdnych,
  • - wydzielenie 35 miejsc postojowych dla pojazdów osobowych,
  • - utwardzenie terenu pomiędzy budynkami szkoły i hali sportowej na powierzchni 716 m2,
  • - przebudowę kanalizacji deszczowej odprowadzającej ścieki z powierzchni projektowanych terenów utwardzonych i z dachów istniejących budynków do systemu rozsączającego,
  • - wykonanie nowego ogrodzenia z bramą wjazdową od południowej strony kompleksu,
  • - zagospodarowanie terenów zielonych poprzez wyrównanie humusem i obsianie trawą.
Wykonawca: WASBUD Robert Wąs z Grodkowa.

Wykonawcy podpisują umowy

Wykonawcy mają czas na realizację do lutego 2024 r.