Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

Przekroczenie w dniu 10.01.2024 r. poziomu alarmowego PM 10 - Nowa Ruda - 257 μg/m3 oraz przekroczenie poziomu informowania PM 10 - Kłodzko - 148 μg/m3 (cały powiat przekroczył).

Zagrożenie Ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego (150 μg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Data wystąpienia 11.01.2024 r. godz. 9.00
Przewidywany czas trwania ryzyka Od godz. 9.00 dnia 11.01.2024 r. do godz. 24.00 dnia 11.01.2024 r.
Przyczyny Warunki meteorologiczne utrudniające rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w sytuacji wzmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego.Obszar ryzyka wystąpienia ryzyka przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu PM10 obejmuje powiat  kłodzki.

W załączeniu komunikat z GIOŚ z informacją o grupach narażonych, możliwych skutkach i  sposobach zabezpieczania się. Jednocześnie informuję, że aktualne dane na temat jakości powietrza można znaleźć  na stronie Ocena jakości powietrza - Bieżące dane pomiarowe - GIOŚ (gios.gov.pl)

Powiadomienie przesyła się celem umożliwienia realizacji działań określonych w planach działań krótkoterminowych stanowiących integralną część Programów ochrony powietrza przyjętych uchwałami Sejmiku Województwa Dolnośląskiego adres: Pozycja dziennika 2020.4389 (duw.pl)

Komunikat GIOŚ