100 tys na budowę Otwartych Stref Aktywności

Gmina Nowa Ruda pozyskała kolejne 100 tys. zł na budowę urządzeń rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży i seniorów.

W ubiegłym roku dzięki pieniądzom pozyskanym z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w Bożkowie,

Przygórzu

i Jugowie powstały tzw. Otwarte Strefy Aktywności.

Zawnioskowaliśmy na 2 kolejne miejsca ich powstania w wariantach rozszerzonych. Oznacza to, że przy ul. Grzybowskiej w Jugowie i przy świetlicy w Świerkach Gmina wybuduje jeszcze w tym roku:
- siłownię plenerową
- strefę relaksu (4 ławki, plenerowy stolik do gier planszowych, np. szachy/warcaby  lub inne plenerowe urządzenia do gry, np. stół do ping ponga, itp., zagospodarowanie zieleni)
- plac zabaw o charakterze sprawnościowym (3 urządzenia dla dzieci o charakterze sprawnościowym)
Teren placu zabaw zostanie ogrodzony siatką.

Pieniądze, w wysokości 100 000,00 zł zostały przyznane z Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) EDYCJA 2019, przyznane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wójt Adrianna Mierzejewska dziękuje za wsparcie Radnemu Wojewódzkiemu Grzegorzowi Macko oraz Ministrowi Michałowi Dworczykowi.