Wójt pozyskuje kolejne środki zewnętrzne

Kolejne środki zewnętrzne Właśnie został rozstrzygnięta XIII edycja konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. Na liście beneficjentów znalazła się Gmina Nowa Ruda. Istotą programu jest pobudzenie społeczności sołeckiej i jej zaangażowanie w przedsięwzięcia dotyczące własnej wsi. Idealnie w ideę programu wpisał się pomysł radnego Janusza Maślanki i sołtysa Andrzeja Chmielarza, którym bardzo zależało na modernizacji instalacji ogrzewania sali wiejskiej w Sokolcu. Widząc ich zaangażowanie i możliwość uzyskania środków z Urzędu Marszałkowskiego, wójt Adrianna Mierzejewska wraz z pracownikami referatu zajmującymi się opracowywaniem wniosków, postarali się o resztę. Teraz jeszcze trzeba będzie poszukać wykonawcę, przeprowadzić remont, rozliczyć projekt i mieszkańcy nie będą musieli więcej marznąć podczas zebrań i imprez kulturalnych. Przy okazji warto przypomnieć, że w tym roku Gmina już otrzymała dofinansowanie z UM WD z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej na budowę energooszczędnego oświetlenia. Wiele milionów złoty udało się także uzyskać z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na odbudowę dróg i mostów oraz na zakup bojowego wozu strażackiego, a także z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę Otwartych Stref Aktywności.