Odnowa Dolnośląskiej Wsi 2019. Ocieplenie sali wiejskiej w Sokolcu

W czwartek, 18 lipca w Galerii Sztuki Niezależnej w Ludwikowicach Kłodzkich odbyła się uroczystość wręczenia promes przez Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Marcina Gwoździa.

Wójtowie i burmistrzowie 23 gmin subregionu wałbrzyskiego przyjechali do Gminy Nowa Ruda by odebrać promesy przyznane w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” oraz bieżącego utrzymania urządzeń melioracji wodnych. Odnowa wsi, jest największym i najdłużej działającym regionalnym programem aktywizacji społeczności lokalnych. Celem tego programu regionalnego jest konieczność podjęcia działań na rzecz integracji społeczności wiejskich, waloryzacji przestrzeni wsi w zakresie infrastruktury technicznej i społecznej, krajobrazu, architektury i usług oraz realizacja przedsięwzięć podnoszących standard życia. Efektem tegorocznej edycji jest m.in. poprawa jakości istniejących oraz budowa nowych boisk sportowych, budowa nowych placów zabaw, czy jak w przypadku Gminy Nowa Ruda remont świetlicy wiejskiej.

Zadanie: wsparcie aktywności mieszkańców Sokolca poprzez poprawę warunków życia – modernizacja instalacji ogrzewania Sali wiejskiej w Sokolcu. Promesę 30 000zł odebrała Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska wraz z sołtysem wsi Andrzejem Chmielarzem.

Była to również okazja do wręczenia promes tym włodarzom gmin regionu wałbrzyskiego, którzy otrzymali pomoc w formie dotacji celowej na dofinansowanie bieżącego utrzymania urządzeń melioracji wodnych będących własnością gminy. Taką formę pomocy finansowej z budżetu Urzędu Marszałkowskiego również skutecznie pozyskała Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska. Na zadanie oczyszczenia i konserwacji urządzeń melioracji wodnych szczegółowych w Ludwikowicach Kł. otrzymała z rąk Wicemarszałka 15 000zł.

Wójt Adrianna Mierzejewska dziękuje pracownikom referatów zajmujących się opracowywaniem wniosków, bez których pozyskanie środków nie byłoby możliwe.

Relacja z tego wydarzenia na stronie TV Kłodzka:
zobacz film

24.07.2019