Park&Ride. Budowa parkingów oraz inwestycje w energooszczędne oświetlenie drogowe w Gminie Nowa Ruda w celu ograniczenia niskiej emisji transportowej w Aglomeracji Wałbrzyskiej

„Budowa parkingów Park&Ride oraz inwestycje w energooszczędne oświetlenie drogowe w Gminie Nowa Ruda w celu ograniczenia niskiej emisji transportowej w Aglomeracji Wałbrzyskiej”

Przedmiotem projektu jest budowa parkingów Park&Ride zlokalizowanych przy przystankach autobusowych w 4 miejscowościach na terenie Gminy Nowa Ruda. Będą to elementy infrastruktury transportowej, umożliwiające odblokowanie dróg w centrum miasta Nowa Ruda. Założeniem projektu jest stworzenie miejsc do parkowania w sąsiedztwie przystanków transportu publicznego tak, aby osoby dojeżdżające samochodami spoza miasta Nowa Ruda (z terenów wiejskich) mogły na nich zaparkować i skorzystać ze środków komunikacji zbiorowej. Elementem uzupełniającym projektu jest budowa i modernizacja oświetlenia ulicznego i drogowego w miejscowościach: Bożków i Włodowice

Przewidywany termin realizacji: 2018 r.

Wartość zadania:  2 036 977,27 zł

Dofinansowanie z EFRR: 85%

Projekt obejmuje zadania:

1. Budowa parkingów Park&Ride w miejscowościach: Włodowice, Wolibórz, Sokolec i Jugów

Zakres robót budowlanych dla parkingu we Włodowicach: roboty pomiarowe i przygotowawcze, podbudowy, na wierzchnie elementy ulic, odwodnienie parkingu, ściana oporowa.

Zakres robót budowlanych dla parkingu w Woliborzu: roboty pomiarowe i przygotowawcze, podbudowy, na wierzchnie elementy ulic, odwodnienie parkingu, ściana oporowa.

Zakres robót budowlanych dla parkingu w Sokolcu: roboty pomiarowe i przygotowawcze, podbudowy, na wierzchnie elementy ulic, odwodnienie parkingu.

Zakres robót budowlanych dla parkingu w Jugowie: roboty pomiarowe i przygotowawcze, podbudowy, na wierzchnie elementy ulic, odwodnienie parkingu, ściana oporowa.

Przewiduje się też koszty nadzoru inwestorskiego celem przeprowadzenia prac budowlanych zgodnie z wymogami prawa budowlanego.

2. Budowa i modernizacja oświetlenia ulicznego w miejscowościach: Bożków i Włodowice

Zadanie obejmuje roboty budowlane branży elektrycznej związane z:

- przebudową oświetlenia wzdłuż drogi powiatowej 3325 D w miejscowości Bożków

- budową oświetlenia na działce gminnej nr 347/1 obręb Bożków przy drodze wojewódzkiej nr 381 w miejscowości Bożków

- budową oświetlenia wzdłuż tras rowerowych we Włodowicach

Przewiduje się też koszty nadzoru inwestorskiego celem przeprowadzenia prac budowlanych zgodnie z wymogami prawa budowlanego

3. Działania promocyjne

23.08.2018