Nowy wóz bojowy dla OSP Wolibórz

Strażacy z Woliborza cieszą się teraz najnowocześniejszym wozem bojowym w Gminie Nowa Ruda. A mieszkańcy okolicznych wsi mogą czuć się bezpieczniej.  Średni wóz bojowy MAN TGM, z napędem 4x4, przystosowany jest do jazdy w trudnym terenie. Wyposażono go m.in. w wyciągarkę, wysuwane lampy do oświetlenia miejsca zdarzenia, zbiornik o pojemności 3,5 tys. litrów, wąż o dł. 60 m i funkcję ograniczania stref skażeń - za pomocą zraszaczy pneumatycznych załączanych z kabiny.

Zakup pojazdu za 787.508,00 zł możliwy był dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z kilku źródeł:
- z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska (WFOŚ) 188.000,00 zł;
- z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji 212.000,00 zł;
- z Gminy Nowa Ruda 357.508,00 zł, z czego 50.000,00 zł Gmina pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego (UMWD).