Sprawdź swoją deklarację za odpady komunalne - dbaj o środowisko

W związku ze stale rosnącą ilością odpadów komunalnych na terenie Gminy Nowa Ruda i uszczelnianiem systemu gospodarki odpadami informujemy, że zostanie wzmożona kontrola złożonych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi pod kątem liczby osób w nich wskazanych. W razie stwierdzenia nieprawidłowości w liczbie osób zamieszkujących daną nieruchomość/lokal zostanie naliczona opłata do 5 lat wstecz wraz z odsetkami.

W związku z powyższym przypominamy, iż właściciel nieruchomości jest zobowiązany do zgłoszenia faktycznej liczby osób zamieszkujących w nieruchomości/lokalu. W przypadku zmiany liczby osób należy niezwłocznie złożyć nową deklarację w Urzędzie Gminy Nowa Ruda, tel. 74 872 09 30, 74 872 09 00.

Dziękujemy uczciwym Mieszkańcom, którzy wywiązują się z obowiązku płacenia za odpady komunalne.

Wzory deklaracji 2022 r.:
Nowe wzory deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi - ŚMIECI-SEGREGACJA-ODBIÓR - Gmina Nowa Ruda - Oficjalny serwis internetowy