Przekazanie promes w ramach III edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych

W piątek, 15 lipca 2022 r. w Urzędzie Gminy Nowa Ruda odbyło się przekazanie 29 promes samorządom gminnym w ramach III edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.
Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska gościła:
- Ireneusz Zyska, wiceminister Klimatu i Środowiska,
- Marcin Gwóźdź, poseł na Sejm RP,
- Aleksander Szwed, senator RP,
- Jarosław Kresa, wicewojewoda dolnośląski,
- Grzegorz Macko, wicemarszałek województwa dolnośląskiego,
- Jerzy Dec, radny województwa dolnośląskiego.

Gmina Nowa Ruda otrzymała promesę na 3,05 mln zł na poprawę jakości życia mieszkańców poprzez budowę i modernizację infrastruktury społecznej. W ramach zadania wójt Adrianna Mierzejewska chce przebudować basen odkryty w Sołectwo Jugów.

- Cieszę się, że na liście gmin z dofinansowaniem najważniejszych inwestycji w ramach Programu Inwestycji Strategicznych znalazła się gmina Nowa Ruda. Promesa na ponad 3 mln zł przeznaczona zostanie na przebudowę basenu odkrytego w Jugowie, ale to nie jedyna inwestycja realizowana w naszej gminie przy wsparciu środków rządowych. Aktualnie trwa budowa nowoczesnego przedszkola w Bożkowie, hali sportowej w Ludwikowicach Kłodzkich, boiska wielofunkcyjnego w Czerwieńczycach, rozbudowana zostaje świetlica wiejska w sołectwie Koszyn, inwestujemy w infrastrukturę drogową. Łącznie, w ostatnim roku otrzymaliśmy ponad 30 mln zł rządowego wsparcia na poprawę jakości życia mieszkańców, na konkretne inwestycje dla mieszkańców - podsumowała Adrianna Mierzejewska - Wójt Gminy Nowa Ruda.

Wójt Adrianna Mierzejewska składa Serdeczne podziękowania Michałowi Dworczykowi, szefowi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów za nieustające wsparcie oraz Arturowi Fiołkowi za organizację wydarzenia.

18.07.2022