Nowy obiekt sportowy w Czerwieńczycach

10 czerwca 2023 r. oficjalnie oddaliśmy do użytku wielofunkcyjne boisko. Mieszkańcy Czerwieńczyc mogą być dumni z najnowocześniejszego boiska w naszej gminie.

Obiekt ma służyć wszystkim mieszkańcom naszej gminy. Powstał z inicjatywy i na prośbę ówczesnej sołtys Danuty Radzik-Dyl.

Wartość inwestycji to 1,3 mln zł.

Większość tych środków pozyskaliśmy z budżetu państwa:
Polski Ład 912 tys. zł
Ministerstwo Sportu 385 tys. zł

Wykonawcy "PHU Klaudia" Iwony Markisz z Szalejewa dziękujemy za świetną współpracę.

Naszym Parlamentarzystom: Michałowi Dworczykowi, Marcinowi Gwóździowi, Aleksandrowi Szwedowi - dziękuję za wsparcie i środki finansowe zabezpieczone w budżecie państwa, dzięki którym możemy realizować marzenia i potrzeby Mieszkańców.

Dziękuję za doskonałą pracę moim świetnym kierownikom, Dawidowi Grudzie i Tomkowi Zielińskiemu oraz ich referatowym urzędnikom. Dziękuję mojej niezastąpionej wicewójt Ani Zawiślak oraz skarbnik Uli Brzósce i jej zespołowi.
Radnym Gminy Nowa Ruda serdecznie dziękuję za zaufanie do dysponowania budżetem gminy. Szczególne podziękowania kieruję do radnego Czerwieńczyc/Nowej Wsi Kłodzkiej Mariusza Bywalca.

Wójt Gminy Nowa Ruda
Adrianna Mierzejewska