Warsztaty kulinarne: pierogowe love - 27.07 - Gmina Nowa Ruda

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w polsko-czeskich warsztatach kulinarnych: pierogowe love, które odbędą się w dniu 27.07.2024 r. w Gminie Nowa Ruda (Jugów) o godzinie 15:30.

Podczas warsztatów uczestnicy wykonają oraz zachęcą pozostałych do degustacji polsko-czeskiego pieroga, który powstał z przepisu Koło Gospodyń Wiejskich w Świerkach. Przepis jest idealnym połączeniem kuchni polskiej oraz naszych czeskich sąsiadów. W załączeniu pełny przepis.

Polsko-czeski pieróg jako transgraniczny produkt kulinarny na stałe wpisze się w harmonogram wydarzeń realizowanych po obu stronach granicy.
Organizatorzy zapewniają w pełni wyposażone w sprzęt kuchenny stoiska warsztatowe dla uczestników. Dla gości przybyłych z Republiki Czeskiej zapewniamy profesjonalną obsługę tłumacza oraz transport.
Posiadamy 10 wolnych miejsc.

Warsztaty odbędą się w ramach projektu „Kultura bez granic CZ.11.04.02/00/23_003/0000038.