Gminny Dzień Strażaka we Włodowicach i przekazanie samochodu

W sobotę, 5 maja 2018 we Włodowicach odbył się Gminny Dzień Strażaka oraz przekazanie nowego wozu dla OSP Włodowice. Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska wręczała także odznaczenia

Na plac wprowadzono poczty sztandarowe i weszli wszyscy ochotnicy z Gminy Nowa Ruda. Złożono meldunek wiceprezesowi dh Dariuszowi Chojeckiego i odegrano hymn OSP. Po przemówieniach gości, wójt Adrianna Mierzejewska i prezes Gminnych OSP Bartosz Słoninka wręczali odznaki Wzorowego Strażaka oraz medale za wysługę lat, w tym nawet za 50-letnią służbę w OSP.

Podczas uroczystości obecni byli m.in.
Joanna Walaszczyk, Radna Powiatowa i Dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Michała Dworczyka
Teresa Październiak, Radna Powiatowa
Teresa Bazała, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Nowa Ruda
Waldemar Wójtowicz, Radny Gminny
Łucja Woźniak, Sołtys Wsi Włodowice
Dariusz Chojecki, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Kłodzku
mł. bryg.Rafał Chorzewski, Dowódca JRG w Nowej Rudzie
asp. sztab. Mariusz Matuła, Zastępca Dowódcy JRG w Nowej Rudzie

Po ceremonii odznaczeń proboszcz Jarosław Genibor dokonał poświęcenia samochodu, a wójt Adrianna Mierzejewska przekazała oficjalnie kluczyki do nowego samochodu strażakom ochotnikom z OSP Włodowice.

Na koniec części oficjalnej OSP Włodowice uhonorowały trzech swoich najmłodszych strażaków dyplomami za zaangażowanie w pracę na rzecz OSP.

Zarząd Gminnych OSP dziękuje sponsorom za pomoc w przeprowadzeniu wydarzenia.

Wójt Adrianna Mierzejewska dziękuje organizatorom, a w szczególności OSP Włodowice za organizację wydarzenia.

Odznaczeni odznaką strażak wzorowy:
Sylwester Faron

Natalia Muzyka
Maciej Sówka
Weronika Więckowska

Samochód specjalny pożarniczy marki Opel Movano, rok produkcji 2017, wartość 204.672,00 zł