Będzie nowa droga w Ludwikowicach Kłodzkich

W czwartek, 30 kwietnia dotarła do nas kolejna wspaniała wiadomość. Grzegorz Macko Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przekazał oficjalną wiadomość o przyznaniu ponad 1,6 miliona złotych na wsparcie dla lokalnych samorządów subregionu wałbrzyskiego na ochronę gruntów rolnych!

Oto fragment jego wypowiedzi: „Fundusz ma za zadanie służyć przede wszystkim małym, mniej zamożnym gminom. Inwestycje drogowe w takich gminach często ograniczają się właśnie do dróg dojazdu rolnego, dlatego zdecydowaliśmy o wsparciu właśnie tych samorządów, które tej pomocy w obecnym czasie potrzebują najbardziej. Warto pamiętać, że takie nieduże inwestycje są najczęściej realizowane przez małe, rodzime firmy, w związku z czym są one kołem zamachowym dla lokalnej gospodarki. Ponadto zdecydowaliśmy, że w tym roku wesprzemy także dwa inne, niezwykle ważne cele w ramach funduszu – część pieniędzy skierowaliśmy na nieduże zbiorniki retencyjne oraz na sadzenie drzew miododajnych z myślą o pszczołach. W dobie zmian klimatycznych i niestety coraz bardziej uciążliwej suszy to kierunek inwestycji, w który będziemy przesuwali dużą część naszej uwagi i pomocy.”

Wśród inwestycji skierowanych do dofinansowania w subregionie wałbrzyskim znalazła się również Gmina Nowa Ruda. Wyremontowana zostanie droga dojazdowa w Ludwikowicach Kłodzkich. Wartość  dofinansowania to 128 520 zł.

04.05.2020