Paczki żywnościowe dla mieszkańców gminy

Epidemia jest trudnym czasem dla wielu ludzi. Skutki ekonomiczne, które są jej następstwem będą odczuwalne przez wiele miesięcy, a może nawet lat. Wielu ludzi utraciło lub utraci pracę w Polsce i u naszych sąsiadów. Przez cały czas Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie stoi na straży bezpieczeństwa swoich mieszkańców zarówno przed epidemią jak i podczas  niej, każdego dnia wykonujemy swoje zadania ustawowe realizując szeroko rozumianą pomoc. Obecnie udało się nam pójść jeszcze o krok dalej. Podpisaliśmy porozumienie z Caritas Diecezji Świdnickiej, dzięki któremu 14 maja dotarł do nas transport żywności, która jest dystrybuowana dla mieszkańców Gminy Nowa Ruda. Paczki żywnościowe trafią do 150 osób. Taka forma pomocy, zwłaszcza, że zawartość pakietu jest bardzo bogata, moim zdaniem jest jedną z najskuteczniejszych form pomocy.
Dziękuję Caritas Polska za zaufanie i współpracę, a Pani Wójt Adriannie Mierzejewskiej za pomoc w zapewnieniu miejsca przechowywania i dystrybucji żywności. Nasz GOPS jest zawsze do dyspozycji mieszkańców, a pracujący w nim personel to kompetentne i wrażliwe osoby zawsze otwarte na drugiego człowieka.

Kierownik GOPS
Agnieszka Sikora