Zostaw podatek w Gminie Nowa Ruda

Rozliczając PIT pamiętaj o wpisaniu jednej z miejscowości Gminy Nowa Ruda jako miejsce zamieszkania. Budowa chodników, remonty dróg, czy inwestycja w oświatę – każdy z nas może wnieść swój wkład w realizację tych zadań, jeśli tylko zapłaci podatek PIT, wpisując jedną z miejscowości Gminy Nowa Ruda jako miejsce zamieszkania.

Do Gminy Nowa Ruda należą wsie:
Bieganów, Bartnica, Bożków, Czerwieńczyce, Dzikowiec, Dworki, Jugów, Krajanów, Ludwikowice Kł., Nowa Wieś Kł., Przygórze, Świerki, Sokolec, Sokolica, Włodowice i Wolibórz.

Zgodnie z prawem, w przypadku podatku PIT miejscem rozliczania się osoby fizycznej jest właściwy urząd skarbowy według miejsca zamieszkania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. Oznacza to, że aby płacić podatki w Gminie Nowa Ruda, wystarczy podać w formularzu PIT adres zamieszkania w jednej z w/w miejscowości oraz wskazać dane miejscowego urzędu skarbowego.

Dla mieszkańców Gminy Nowa Ruda
będzie to Urząd Skarbowy w Nowej Rudzie, ul. Kolejowa 23, tel. 74 872 02 00, us.nowa_ruda@mf.gov.pl