Wręczenie promes Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Gmina Nowa Ruda pozyskała kolejne środki na budowę i wyposażenie przedszkola w Bożkowie.

Po rozstrzygnięciu kolejnego naboru prowadzonego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych do Gminy Nowa Ruda trafi 1,2 mln zł , które zostaną przeznaczone na budowę i wyposażenie przedszkola z oddziałami integracyjnymi w Bożkowie.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Jest to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. To także ogromny impuls inwestycyjny dla regionów. Jednym z celów wsparcia jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju. RFIL to wsparcie nie tylko dla samorządów, ale też firm, które realizują inwestycje oraz samych mieszkańców – użytkowników nowych dróg, parków czy osób korzystających z obiektów turystyczno-rekreacyjnych.

W Urzędzie Gminy Nowa Ruda dzisiaj, 1 kwietnia 2021 r., odbyło się wręczenie promes włodarzom gmin powiatu kłodzkiego.