Rada Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej

23 stycznia 2023 r. powołana została przez Lidera Aglomeracji Wałbrzyskiej Prezydenta Miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja Rada Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Rada ZIT AW jest ciałem doradczym Lidera ZIT AW, składającym się z przedstawicieli wszystkich właściwych dla obszaru realizacji ZIT AW właściwych władz regionalnych, lokalnych i miejskich i innych instytucji publicznych, partnerów społeczno-gospodarczych/partnerów społeczno-ekonomicznych, podmiotów reprezentujących społeczeństwo obywatelskie, organizacji pozarządowych oraz innych właściwych zainteresowanych stron, opiniującym projekty dokumentów stanowiących podstawę do podejmowania merytorycznych decyzji Lidera.

Rada ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej składa się z 19 członków:

1)      Dolnośląscy Pracodawcy

2)      Dolnośląska Fundacja Onkologiczna