Dotacje unijne dla przedsiębiorców - spotkanie informacyjne

Szanowni Państwo,
dla przedsiębiorców z terenu naszej gminy pojawia się jedna z ostatnich szans na dotację z budżetu Unii Europejskiej do realizowanych inwestycji. W nowych programach Unii Europejskiej przewidziano głównie instrumenty zwrotne np. pożyczki, które nie są tak atrakcyjne jak dotacje.
Jednym z niewielu wyjątków będzie konkurs z Fundusz Sprawiedliwej Transformacji dla przedsiębiorstw małych i średnich firm, które działają lub planują działać na terenie byłego woj. wałbrzyskiego (powiaty: wałbrzyski, kłodzki, ząbkowicki, dzierżoniowski, świdnicki).
Nabór wniosków ruszy 31.05.2023 r. a środki do rozdysponowania przekroczą ponad kwotę 140 mln zł !!! Maksymalna możliwa do uzyskania dotacja to 45% wydatków podlegających refundacji. Dotacje będą przyznawane w trybie konkursowym tzn. o ich kwalifikacji do dofinansowania zdecyduje ich jakość oraz profesjonalne przygotowanie.
Aby zwiększyć szansę przedsiębiorców z terenu naszej gminy na pozyskanie dotacji zapraszam na spotkanie, w trakcie którego, ekspert z wieloletnim doświadczeniem w zakresie pozyskiwania środków UE zaprezentuje warunki i możliwości związane z konkursem dotacji.
Spotkanie odbędzie się w dniu 27.04.2023 r. w godzinach od 12.30 do 14.30 w Urzędzie Gminy Nowa Ruda.
Zachęcam do udziału.
Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska