Musical Hokus pokus, czyli niezbyt straszny musical

W dniach 3 i 4 czerwca odbył się musical w wykonaniu Młodzieżowego Teatru Muzycznego pt. „Hokus Pokus, czyli niezbyt straszny musical”.

Trzonem historii najnowszego show była zupełnie luźna adaptacja scenariuszy Disney'owskich komedii fantasy z serii „Hokus Pokus”. To historia o mrocznej legendzie miasteczka Salem, trzech upiornych wiedźmach, znanych jako siostry Sanderson...  ale czy aby na pewno tylko legendzie? W tym przypadku prędzej niż pogromcy mitów, przydaliby się pogromcy duchów... Pewnej nocy okazuje się bowiem, że ich istnienie nie jest jedynie miejską opowiastką, a one, powróciwszy z zaświatów, za wszelką cenę mają zamiar już na dobre pozostać w świecie żywych...

Akcja musicalu, prócz utworów znanych z oryginału, przeplatana była piosenkami znanymi z popkultury oraz kina familijnego i kreskówkowego. Widzowie będą mogli usłyszeć również utwory z produkcji takich jak "Zaplątani" (2010), "Miasteczko Halloween" (1993), "The Rocky Horror Picture Show" (1975), "Księżniczka i żaba" (2009) czy nawet polskie adaptacje piosenek Michaela Jacksona!

„HOKUS POKUS, czyli niezbyt straszny musical” to nasycona żartem i kiczem historia, której równocześnie nie przeszkadza to w skłanianiu do refleksji. To pełne przebojowych piosenek show, które zadowoli po równo młodego jak i dorosłego odbiorcę!

Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska dziękuje Gabrieli Buczek-Rogińskiej (kierownictwo artystyczne) musicalu, Bożenie Łabie (reżyseria i przygotowanie wokalne), Katarzynie Schick (choreografia) oraz młodzieży za czarujące show.
Z okazji Dnia Dziecka wstęp dla młodzieży do lat 18 był darmowy.

Spektakl dofinansowany przez Gmina Nowa Ruda w ramach projektu polsko-czeskiego "Łączy nas tradycja”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Dziękuję !

Wójt Gminy Nowa Ruda