Koło Gospodyń Wiejskich Woliborzanki na I Paradzie KGW Kolory Polskiej Wsi w Opocznie

Ogólnopolska Parada Kół Gospodyń Wiejskich "KOLORY POLSKIEJ WSI" odbyła się 4 czerwca 2023 r. w Opocznie. Brało  w niej udział –  Koło Gospodyń Wiejskich  Woliborzanki .

Barwna parada rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie. Gospodarze Powiatu Opoczyńskiego: Starosta Opoczyński Marcin Baranowski i Wicestarosta Maria Barbara Chomicz gorąco powitali wszystkich przybyłych i podziękowali ministrowi Robertowi Telusowi za zorganizowanie tego wyjątkowego, ogólnopolskiego wydarzenia w Opocznie. Przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich w wielobarwnych strojach regionalnych przeszli ulicami miasta na plac za domem kultury. Korowód parady poprowadziła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubochni. W trakcie przemarszu można było usłyszeć wiele różnych utworów ludowych, wykonywanych przez uczestników z różnych stron Polski – od morza po góry. W paradzie uczestniczyły KGW z województw: łódzkiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, małopolskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, śląskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, opolskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego, lubuskiego, podlaskiego.

Dalszą część uroczystości poprowadzili: Anna Zakrzewska i Rafał Skoczylas. Rangę święta KGW podniosła obecność Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa oraz Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg.

Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich Woliborzanki za godne reprezentowanie naszej Gminy Nowa Ruda.