Podatki doręczane do 29 lutego

Od 12 lutego 2024 r. mieszkańcom Gminy Nowa Ruda płacącym podatki od nieruchomości, rolny i leśny są doręczane decyzje podatkowe. Akcja potrwa do 29 lutego 2024 r.

Decyzje będą dostarczane do domów popołudniami od poniedziałku do piątku, a także w soboty i niedziele.

Przypominamy, że osoby doręczające decyzje nie są upoważnione do pobierania żadnych środków pieniężnych na podatki, mają jedynie doręczyć decyzje!!! Przestrzegamy przed oszustami!!!

Osoby odbierające decyzje proszone są o składanie czytelnych podpisów na potwierdzeniu odbioru. Terminy płatności rat podatków od nieruchomości i podatku rolnego:

• I rata - do 15 marca
  • II rata - do 15 maja
  • III rata - do 15 września
  • IV rata - do 15 listopada

Nadal obowiązują przepisy dotyczące zasad płatności podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego, zgodnie z którymi jeżeli kwota podatku nie przekracza 100,00 zł, podatek jest płatny jednorazowo w terminie płatności pierwszej raty.

Wpłat należy dokonywać za pomocą bankowości elektronicznej na konto bankowe

73 9536 0001 3001 0006 7351 0001

Bezpłatnie można dokonywać przelewów w Oddziałach GBS na ul. Rynek 14 w Nowej Rudzie, ul. Radkowskiej 4 w Nowej Rudzie-Słupcu oraz na ul. Głównej 83 w Jugowie.

W kasie Urzędu Gminy Nowa Ruda czynnej codziennie w godzinach od  8.00-13.00.

Na poczcie oraz w dowolnym banku zgodnie z taryfą opłat obowiązującą w danej placówce.