Spółdzielnia Socjalna Invest - dotacje na usługi opiekuńcze

Spółdzielnia Socjalna „INVEST” z siedzibą w Nowej Rudzie w partnerstwie z Fundacją Ekspert – Kujawy z Inowrocławia na terenie województwa dolnośląskiego realizuje projekt dofinansowany w ramach Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska, pt. „Pogodna Jesień Życia w powiecie kłodzkim i wałbrzyskim”.

Celem głównym projektu jest zwiększenie równego i szybkiego dostępu do dobrej jakości, trwałych przystępnych cenowo usług społecznych na rzecz osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, świadczonych w społeczności lokalnej mieszkańców powiatów kłodzkiego i wałbrzyskiego w okresie 01.03.2024 r. - 30.06.2025 r.

Celem szczegółowym 1 jest zwiększenie dostępu do usług społecznych, poprzez zorganizowanie 28 nowych miejsc świadczenia niestacjonarnych usług opiekuńczych, które umożliwią objęcie wsparciem w ramach projektu 50 osób (35 K) potrzebujących wsparcia/osób z niepełnosprawnością (OzN).

Celem szczegółowym 2 jest zwiększenie wiedzy i kompetencji 25 opiekunów faktycznych (22 K) w zakresie opieki nad osobami potrzebującym wsparcia/OzN.

Powyższy cel zrealizowany zostanie poprzez 3 zadania:

Zadanie 1.
Świadczenie usług opiekuńczych dla osób potrzebujących wsparcia w ich miejscu zamieszkania.

Zadanie 2.
Usługi wspierające pracę opiekunek i dodatkowe usługi na rzecz osób objętych wsparciem oraz specjalistyczne usługi opiekuńcze.

Zadanie 3.
Wsparcie opiekunów faktycznych oraz sąsiedzkie usługi opiekuńcze.

Łącznie projekt obejmie wsparciem 75 osób zamieszkujących w rozumieniu KC na terenie powiatów kłodzkiego i wałbrzyskiego. Wsparciem opiekuńczym oraz specjalistycznymi i sąsiedzkimi usługami opiekuńczymi objęte zostanie 50 osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, a wsparciem szkoleniowym oraz doradczym 25 opiekunów faktycznych.

Szczegółowe informacje:
Spółdzielnia Socjalna INVEST