W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Gmina Nowa Ruda Unia Europejska

4. Sowiogórska Dycha

Trasa biegu to malownicza pętla prowadząca po drogach polnych i leśnych wokół masywu Gontowej - prawdopodobnie ostatniego miejsca w Górach Sowich, z systemem niezbadanych podziemnych tuneli z czasów Drugiej Wojny Światowej.
Podczas jej pokonywania można zauważyć porzucone w lesie (prawie 80 lat temu) stosy skamieniałych worków z cementem i zasypane wejścia do sztolni.
 
4. Sowiogórska Dycha odbędzie się w sobotę 2.07.2022 r., start: godzina 11.00.

Start i meta umiejscowione są na boisku sportowym w Ludwikowicach Kłodzkich (Sołectwo Sokolec), ul. J. Kasprowicza 47.

Szczegółowe informacje: https://biegajwgorachsowich.pl/