80. Tour de Pologne

31.07.2023 Etap 3 – Wałbrzych – Duszniki-Zdrój / 163,3 km

Trzeci etap rozpocznie się w Wałbrzychu, drugim najludniejszym mieście Dolnego Śląska.
Jest to typowy górski etap z przewyższeniem wynoszącym ponad 3000 metrów.
Aby dojechać do mety w Dusznikach-Zdroju, zawodnicy będą musieli pokonać 163 km.
Na tym etapie do zdobycia będą 3 Premie Górskie PZU II kat. w Walimiu, na Przełęczy Jugowskiej
oraz w Zieleńcu oraz Premia Specjalna 95 lat Tour de Pologne SOUDAL w Pieszycach.
Widowiskowa meta zlokalizowana jest na na arenie biathlonowej Centralnego Ośrodka Sportu.

Trasa wiedzie m.in. przez Gminę Nowa Ruda:
Przełęcz Jugowska - Ludwikowice Kł., ul. Fabryczna - Wolibórz - Przełęcz Woliborska -
(...) - Przełęcz Srebrna - Nowa Wieś Kł. - Czerwieńczyce - Mały Bożków

Więcej na stronie Organizatora: Etap 3 - Tour de Pologne