LGD: Wyposażenie obiektu publicznego – sali wiejskiej w Bożkowie w celu utworzenia miejsca rozwoju społeczności lokalnej

Gmina Nowa Ruda zakupiła do sali wiejskiej w Bożkowie nowe wyposażenie: kuchnię, sprzęt nagłaśniający i projekcyjny, szafę z gablotą na eksponaty historyczne i kulturowe, a także krzesła i stoły. Dzięki nowemu wyposażeniu, mieszkańcy mogą godnie prowadzić w sali zebrania wiejskie oraz wydarzenia kulturalne, czy kulinarne, np. prowadzone przez Koło Gospodyń Wiejskich.

Na wyposażenie sali wiejskiej w Bożkowie Gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 95,4 tys. zł , za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Sowiogórskie. Środki pochodzą z funduszy unijnych. Zadanie realizowane było w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wartość całego zadania wyniosła 150 tys. zł. Pozostała kwota pochodziła z budżetu Gminy.