Docieplenie sali wiejskiej w Świerkach

logotypy

Gmina Nowa Ruda realizuje zadanie pn. "Docieplenie elewacji sali wiejskiej w Świerkach w celu stworzenia miejsca rozwoju lokalnej społeczności".

W rezultacie w Świerkach powstanie ogólnodostępny obiekt przeznaczony m.in. dla mieszkańców, służący integracji i rozwojowi lokalnej społeczności, umożliwiający rozwijanie pasji i zainteresowań, a także promujący obszar pod względem turystycznym.

Pomoc finansowa przyznawana jest w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Partnerstwo Sowiogórskie".

Kwota pomocy (publiczne środki wspólnotowe) EFRROW 178 164,00 zł
Wkład własny Gminy Nowa Ruda 103 840,00 zł