„Poprawa jakości edukacji podstawowej i gimnazjalnej w Gminie Nowa Ruda poprzez rozbudowę Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego z Oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie”

Przewidywany termin realizacji: 2016 r. – 2018 r.

Wartość zadania: 2 772 674,00 zł

Dofinansowanie: 44,03 %

Projekt obejmuje rozbudowę Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego z Oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie o szkolną salę gimnastyczną wraz z łącznikiem i klasopracownią przedmiotów przyrodniczych.

Zaprojektowana część sportowa jest budynkiem niepodpiwniczonym, połączonym łącznikiem z klasopracownią przyrodniczą z budynkiem istniejącej ZSG w Bożkowie. Część właściwa -  tj. sala gimnastyczna o wym.15,0 x 30,0 m umożliwi prowadzenie szkolnych zajęć wychowania fizycznego oraz organizację rozgrywek piłki siatkowej, koszykówki, piłki ręcznej. Wybudowana infrastruktura zostanie doposażona w akcesoria typu.: drabinki gimnastyczne, tablice do koszykówki z wysięgnikiem ruchomym  - słupki do siatkówki z siatką. Na zapleczu powstanie zespół przebieralni, natryskownia i wc dla uczniów i nauczycieli, zaplecze magazynowe sali, kotłownia, gabinet kultury fizycznej. Całość będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych (w tym również osób na wózkach inwalidzkich). Ważnym elementem inwestycji będzie utworzenie dodatkowej, nowocześnie wyposażonej klasopracowni przyrodniczej z pomocami dydaktycznymi rekomendowanymi przez MEN.

Zakłada się, że realizacja zadania przełoży się na podniesienie standardów nauczania w placówce, wpłynie pozytywnie na kondycję fizyczno-zdrowotną uczniów i pomoże im w zdobyciu kompetencji niezbędnych na rynku pracy.