Razem bezpieczniej. Nowy samochód dla OSP Jugów

W czwartek, 4 marca 2021 zaprezentowano oficjalnie fabrycznie nowy samochód strażacki dla OSP Jugów. Gmina Nowa Ruda zakupiła pojazd ratowniczo-gaśniczy z układem napędowym 4x4 (samochód specjalistyczny do reagowania i usuwania katastrof chemicznych) za 804 tys. zł od firmy Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. z Bielska-Białej.

Samochód strażacki przed budynkiem Urzędu Gminy Nowa Ruda

Samochód strażacki został zakupiony w ramach projektu Razem bezpieczniej współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska. Projekt jest realizowany przez Gminę Nowa Ruda w partnerstwie z Gminą Miejską Nowa Ruda oraz Miastem Broumov. Dzięki realizacji projektu, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych Partnerów zostaną wyposażone nie tylko w wozy strażackie, ale i sprzęt niezbędny do usuwania zagrożeń chemicznych i minimalizowania ryzyka powodzi (Gmina Nowa Ruda), sprzęt do gaszenia rozległych pożarów w obszarach intensywnie zalesionych (Gmina Miejska Nowa Ruda) oraz interwencji w trudnodostępnych obszarach górskich (Miasto Broumov). Dzięki realizacji projektu możliwe będzie wzmocnienie współpracy przygranicznej – strażacy z  jednostek OSP zlokalizowanych na terenach partnerów wezmą udział w specjalistycznych szkoleniach praktycznych, a wszystkie działania projektowe zostaną uwieńczone wspólną konferencją i podpisaniem porozumienia o powstaniu lokalnego systemu współpracy polskich i czeskich jednostek ochotniczej straży pożarnej. Projekt uzyskał dofinansowanie w łącznej wysokości 503 522 euro, Gmina Nowa Ruda zaś na swoje działania dofinansowanie w wysokości 217 203,00 euro.

Samochód strażacki przed budynkiem Urzędu Gminy Nowa Ruda

06.03.2021