Lubimy się. Warsztaty kulinarne wiosenne

Logo Przekraczamy Granice i Flaga Unii Europejskiej

W piątek, 8 kwietnia odbyły się pierwsze polsko-czeskie warsztaty kulinarne organizowane w ramach projektu "Lubimy się", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Państwa w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu Gmina Nowa Ruda zakupiła sprzęt gastronomiczny (zmywarko-wyparzarkę, stoły kuchenne, szafę chłodniczą, zestawy garnków oraz noży) do sali wiejskiej w Bożkowie, który posłużył podczas warsztatów Gospodyniom z naszej Gminy oraz seniorom z broumovskiego Klubu Seniora "Radość". Wspólnie przygotowywali regionalne posiłki i wymieniali się przepisami na pyszne dania. Seniorzy wspólnie przygotowywali regionalne posiłki i wymieniali się przepisami na pyszne dania, które znajdą się w specjalnie stworzonej książce kucharskiej.

Głównym celem projektu jest stworzenie trwałych więzi przyjaźni pomiędzy stowarzyszeniami seniorów z Broumova i Gminy Nowa Ruda. Działania w ramach projektu mają na celu nawiązanie współpracy w postaci spotkań podczas imprez kulturalnych, towarzyskich i sportowych nie tylko dla seniorów, ale także dla szerokiej publiczności, mieszkającej we wspólnym regionie.

Na zdjęciu widoczna grupa uczestników biorących udział w warsztatach kulinarnych.