30 lat współpracy polsko-czeskiej

Logo Przekraczamy Granice i Flaga Unii Europejskiej

Projekt „30 lat współpracy polsko-czeskiej” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska- Polska 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

W ramach Funduszu Mikroprojektów programu Interreg V-A, Osi Priorytetowej 4 Współpraca instytucji i społeczności, w styczniu 2022 roku Gmina Nowa Ruda wraz z miastem Broumov rozpoczęła realizację projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0003071 pod tytułem "30 lat współpracy polsko-czeskiej", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Cel projektu:

Głównym celem projektu jest budowanie poczucia przynależności mieszkańców Gminy Nowa Ruda oraz Miasta Broumov do naszej części pogranicza - Ziemi Noworudzko-Broumovskiej. Opracowana zostanie publikacja prezentująca walory krajobrazowe oraz atrakcje kulturowe i historyczne naszej wspólnej krainy. Zachęcimy naszych mieszkańców do poznania miejsca, które zamieszkują a tym samym wpłyniemy na ich poczucie przynależności do naszej części pogranicza. Polsko-czeska publikacja będzie miała charakter integracyjny oraz edukacyjny. Egzemplarze polsko-czeskiej publikacji trafią do bibliotek na pograniczu aby każdy chętny mógł się zapoznać z atrakcjami i pięknem naszego pogranicza. Celem projektu jest również  pogłębienie współpracy instytucji oraz pracowników partnerów. Wspólne opracowanie publikacji polsko-czeskiej oraz spotkania integracyjnego  z udziałem partnerów przyczyni się do osiągnięcia celu projektu jakim jest integracja i wzmocnienie relacji dobrosąsiedzkich.

Działania kluczowe w ramach projektu:

W ramach projektu wspólnie opracujemy szkielet publikacji promującej  obszar partnerów. Publikacja będzie promowała piękno krajobrazu na pograniczu, jego przyrodę oraz nasze atrakcje kulturowe i historyczne. Podczas wspólnego wydarzenia zostanie zaprezentowany album szerszej publiczności.

Czas realizacji projektu:
Realizacja projektu: 1 stycznia 2022r. - 31 grudnia 2022r.

Źródło i wysokość dofinansowania:

Całkowita wartość projektu:  22 375,00 EUR

Całkowite dofinansowanie z EFRR: 19 018,75 EUR