Strażacy na pograniczu. Szkolenia i manewry

Logo Przekraczamy Granice i Flaga Unii Europejskiej

Projekt „Strażacy na pograniczu” współfinansowany jest
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska- Polska
2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

W ramach Funduszu Mikroprojektów programu Interreg V-A, Osi Priorytetowej 4 Współpraca instytucji i społeczności, w styczniu 2022 roku Gmina Nowa Ruda wraz z miastem Broumov rozpoczęła realizację projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0003084 pod tytułem "Strażacy na pograniczu", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

8 lipca 2022 r. w Dzikowcu odbyło się szkolenie z zakresu zabezpieczenia wodnego i konstrukcji linii zasilającej oraz pierwszej pomocy dla młodzieży z Polski i Czech.

9 lipca 2022 r. odbyły się manewry strażackie z bezpiecznej ewakuacji osoby poszkodowanej w budynku. Podczas manewrów strażacy użyli strojów bojowych zakupionych w ramach projektu. W działaniach brały udział jednostki z Polski i Czech.