Seniorzy z pogranicza. Lawendowe warsztaty

Projekt „Seniorzy z pogranicza” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska- Polska 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

W ramach Funduszu Mikroprojektów programu Interreg V-A, Osi Priorytetowej 4 Współpraca instytucji i społeczności, w marcu 2022 roku Gmina Nowa Ruda wraz z miastem Broumov oraz miastem Nowa Ruda rozpoczęła realizację projektu nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0003085 pod tytułem "Seniorzy z pogranicza", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Partnerzy: Gmina Nowa Ruda, miasto Nowa Ruda i Klub Seniora Broumov.

W czwartek, 7 lipca 2022 r. w Domu Pod Lawendowym Polem w Woliborzu odbyły się warsztaty plecenia wianków i bukietów z kwiatów lawendy, poprzedzone krótkim wykładem Izabeli Rojczyk-Tietz o zastosowaniu i uprawie lawendy, przekładanym na język czeski przez tłumacza.

Seniorzy otrzymali upominki: produkty regionalne wykonane z lawendy oraz mieli zapewniony poczęstunek.

Link do galerii zdjęć z wydarzenia: https://drive.google.com/drive/folders/117OVNmQpVrGaGUPm3C3p-rB6YlnupwDK?usp=share_link