Poznajmy się lepiej. Ciąg dalszy integracji polsko - czeskiej

Miesiąc maj i początek czerwca obfitowały w szereg polsko – czeskich spotkań, realizowanych w ramach projektu „Poznajmy się lepiej! – współpraca przedszkoli w Bożkowie i Hronovie”.

We wtorek, 16 maja 2017 w Bożkowie organizowane były warsztaty dla 15 osobowej, międzynarodowej grupy nauczycieli, pn. „Kreatywny nauczyciel”. Warsztaty były okazją do wymiany doświadczeń w zakresie metod prowadzenia zajęć dla małych dzieci. Dały też możliwość zacieśnienia zawodowych i prywatnych kontaktów pomiędzy uczestnikami i szansę na realizację wielu podobnych, wspólnych akcji w przyszłości. Profesjonalną obsługę warsztatów zapewniło Centrum Edukacji z Kłodzka, a tłumaczenia na język czeski - Pan Petr Neuman z Nowej Rudy.

19 maja, pięćdziesięcioosobowa grupa dzieci z Bożkowa i Hronova udała się na wspólną wycieczkę do Minieurolandu w Kłodzku. Oprócz poznania kolejnego ciekawego miejsca na mapie Pogranicza, dzieci integrowały się, uczestnicząc we wspólnej zabawie, warsztatach i posiłku. Wycieczka z pewnością na długo zapisze się w pamięci dzieci. Minieuroland w maju robi ogromne wrażenie, a zwiedzanie go wspólnie z czeskim kolegą, poszerza horyzonty i stanowi ważne doświadczenie dla każdego dziecka.

1 czerwca, w Przedszkolu w Bożkowie odbyły się polsko – czeskie obchody Dnia Dziecka. Były wspólne tańce, piosenki, warsztaty decoupage i inne zabawy integracyjne. Wszystko przygotowane i przeprowadzone przez zespół animatorów KAMAYU Art. Świat zabawy i Sztuki, pod przewodnictwem pani Katarzyny Serwety. Miłym punkiem programu była obecność Wójt Gminy Pani Adrianny Mierzejewskiej, która wręczyła wszystkim dzieciom niespodzianki z okazji Dnia Dziecka.

Ostatnie przed wakacjami spotkanie polsko – czeskie zaplanowane jest na 20 czerwca. W tym dniu w Hronovie odbędzie się przedstawienie teatralne dla przedszkolaków.

Projekt jest współfinansowany ze środków EFRR i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

07.06.2017