Spotkajmy się na szlaku. Punkt turystyczny w miejscowości Dworki - odbiór prac

logo

16.12.2022 roku dokonano odbioru nowego punktu turystycznego w miejscowości Dworki.
Jest to miejsce odpoczynku i rekreacji, służące turystom pieszym i rowerowym odwiedzającym polsko-czeskie pogranicze. Punkt powstał na polsko-czeskim szlaku prowadzącym na Górę Włodzicką ok. 1 km od granicy czeskiej. Teren został ogrodzony ogrodzeniem drewnianym o wysokości 1 m, następnie oczyszczony i utwardzony w części kostką brukową betonową. Na tak utwardzonej nawierzchni wybudowana została zadaszona wiata, w której turyści mogą schronić się zarówno przed deszczem, jak i słońcem.

Punkt turystyczny powstał w ramach mikroprojektu "Spotkajmy się na szlaku" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.