30 lat współpracy polsko-czeskiej. Zaproszenie na prezentację publikacji "Wokół Wzgórz Włodzickich. 30 lat współpracy polsko-czeskiej"

W poniedziałek, 21 listopada, w Jugowie odbyło się spotkanie dotyczące promocji albumu pt. „Wokół Wzgórz Włodzickich. 30 lat współpracy polsko-czeskiej”, który powstał dzięki partnerstwu z miastem Broumov.
Serdecznie dziękujemy za przybycie nowemu staroście Broumova Arnoldowi Vodochodský i cieszymy się na kolejne owocne lata współpracy
W publikacji zaprezentowane zostały walory regionu Noworudzko-Broumovskiego oraz polsko-czeskie wydarzenia realizowane podczas ostatnich kilkunastu lat.

Spotkanie było również okazją do obchodów Dnia Seniora.
W tym dniu odwiedzili nas wyjątkowi goście z Czech, którzy wspólnie śpiewali, tańczyli, a nawet wykonali krótki spektakl przedstawiający dzień z życia seniora.
W formie upominku goście otrzymali koszulki promujące pl-cz projekt "Lubimy się" oraz współpracę transgraniczną.

Publikacja powstała w ramach projektu „30 lat współpracy polsko-czeskiej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska- Polska 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.