Wspólnie dla kultury. Pogranicze w obiektywie

Szanowni Państwo,

przystąpiliśmy do realizacji projektu pn. „Wspólnie dla kultury” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu operacyjnego Interreg Va PL – CZ. Projekt ten poświęcony jest w całości wzmocnieniu więzi między społecznościami pogranicza oraz rozwojowi życia kulturalnego w naszym regionie. Projekt realizowany jest na terenie Gminy Nowa Ruda, Miasta Nowa Ruda, Miasta i Gminy Radków oraz Mesta Broumov. Partnerzy projektu, poza szeregiem akcji i wydarzeń kulturalnych, postanowili przygotować wspólny konkurs dla wszystkich zainteresowanych fotografią.

W latach 2017 i 2018 każdy z partnerów zorganizuje jedną edycję konkursu fotograficznego (cztery konkursy w każdym roku). Natomiast w 2019 roku ośmiu zwycięzców konkursów prowadzonych przez partnerów w latach 2017-2018 weźmie udział w rozgrywce finałowej. Tematem wszystkich konkursowych fotografii powinno być szeroko pojęte życie kulturalne na pograniczu. Mogą to być zdjęcia wykonane podczas imprez, wystaw, koncertów, pokazów, ale także mniejszych, kameralnych spotkań. Co istotne – wszystkie sytuacje ujęte na zdjęciach muszą przedstawiać życie kulturalne w kontekście współpracy polsko – czeskiej oraz integracji na pograniczu. Poniżej przedstawiamy regulamin konkursu i zachęcamy do wzięcia udziału w rywalizacji. Gwarantujemy dobrą zabawę oraz ciekawe nagrody.

w imieniu Organizatorów

Adrianna Mierzejewska