Wspólnie dla kultury. Literatura na ganku

W ramach projektu „Wspólnie dla kultury”, instytucje kultury oraz lokalne stowarzyszenia czterech partnerów, w tym Gminy Nowa Ruda, rozwijają współpracę w celu realizacji wspólnych wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców regionu. Przez 3 lata realizacji projektu organizowane są liczne warsztaty, festiwale, wydarzenia muzyczne, filmowe, artystyczne dedykowane różnym grupom odbiorców. W ramach swojej części projektu, Gmina Nowa Ruda zorganizowała wydarzenie pn. Literatura na ganku.

Początkiem lipca, podczas dwóch dni literackich, polscy i czescy literaci promowali wśród mieszkańców pogranicza literaturę zza obu stron granic, w miłej atmosferze poznając niuanse procesu twórczego oraz różnice między literaturą polską i czeską.

Przewidywany termin realizacji projektu: 2017 r. – 2020 r. Wartość zadania: 58 467,10 Euro Dofinansowanie: 85%. Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska– Polska.

fot. B. Adamska