Poznajmy się lepiej. Współpraca przedszkoli w Bożkowie i Hronovie

Projekt „Poznajmy się lepiej – współpraca przedszkoli w Bożkowie i Hronovie” współfinansowany ze środków EFRR oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis

Partnerzy projektu: Gmina Nowa Ruda, Miasto Hronov

Założenia projektu:  Projekt zakłada rozwój współpracy partnerskiej pomiędzy przedszkolami w Bożkowie (RP) i Hronovie (RCZ) poprzez realizację cyklu stacjonarnych i wyjazdowych spotkań dzieci oraz organizację warsztatów dla nauczycieli. Łącznie zaplanowano 18 wydarzeń. Spotkania zostaną poprzedzone działaniami inwestycyjnymi na rzecz uzupełnienia infrastruktury przedszkolnej. Oczekiwanym efektem jest wzmocnienie integracji na poziomie lokalnym, a także podniesienie wiedzy o wspólnym obszarze u najmłodszych.

W ramach działań  kluczowych zaplanowano:
- 6 polsko-czeskich wydarzeń integracyjnych w placówkach w Bożkowie i Hronovie.
- 6 wycieczek polsko - czeskich po atrakcjach Pogranicza.
- 6 polsko - czeskich warsztatów dla pracowników dydaktycznych z Gminy Nowa Ruda i Miasta Hronov.
Spotkania stacjonarne  poprzedzone zostały działaniami inwestycyjnymi, które miały na celu dostosowanie miejsc spotkań i imprez do zwiększonej liczby uczestników (remont 2 sal zabawowych oraz zakup mebli i wyposażenia).

Wartość projektu:  20 300,00 EUR
Dofinansowanie z EFRR: 17 255,00 EUR