Wykaz zabytkowych obiektów, ewidencja obszarów i parków

Ewidencja zabytków i obszarów zabytkowych w Gminie Nowa Ruda 2020 (.xls)

Ewidencja Parków - Bożków, Dzikowiec, Wolibórz, Jugów, Krajanów (.pdf)

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków we Wrocławiu - wykaz zabytków w powiecie kłodzkim

Uchwała nr 193/XXV/20 Rady Gminy Nowa Ruda z dnia 25 listopada 2020 w sprawie przyjęcia ,Gminnego Programu Opieki na Zabytkami Gminy Nowa Ruda na lata 2020-2023

Zarządzenie nr 303/18 Wójta Gminy Nowa Ruda z dnia 18 maja 2018 - BIP w JST - Urząd Gminy Nowa Ruda (gmina.nowaruda.pl)